Komentované prohlídky

Na počátku 80. let vyhlásila organizace UNESCO 18. duben Mezinárodním dnem památek a sídel. Jedním z hlavních cílů bylo zvýšit povědomí o památkách a historii míst, která jsou součástí každodenního života veřejnosti. Stejně jako v loňském roce se i letos rozhodl Městský obvod Ostrava-Jih k připomínce Mezinárodního dne památek a sídel připojit. O víkendu 22. a 23. dubna se uskuteční osm bezplatných komentovaných vycházek, na kterých průvodci Tomáš Majliš a Petr Přendík představí zájemcům historii a zajímavá místa našeho bvodu. Součástí prohlídek bude letos poprvé také možnost navštívit interiéry vybraných historických objektů. Délka každé z prohlídek bude přibližně 100 minut.

Městský obvod Ostrava-Jih již v roce 2016 připravil sérii komentovaných prohlídek. Zájemci tak poznali historii Bělského lesa, starého Zábřehu, Výškovic a Hrabůvky, ale také moderních panelových sídlišť, která se budovala před půlstoletím.

Pro rok 2017 připravil městský obvod opět komentované prohlídky obvodu, tentokrát se zpřístupněním vybraných interiérů, jenž mají co dočinění s historií obvodu. Prohlídkových tras bude letos osm. Letošní novinkou je trasa nazvaná Zábřeh od pravěku do 2. světové války.